KinoFabryka - obejrzyj film bezpośrednio ze strony internetowej!

Obejrzyj film online! Za darmo, legalnie i bez ściągania na własny komputer!

Wyszukaj film w naszym serwisie:

Twoja wyszukiwarka
W tym tygodniu polecamy film: Plan ucieczki. Zapraszamy!

Home Kontaktstat4u

Tess


Booking.com

Tess film fabularny Romana Polańskiego z 1979 roku, na podstawie książki Tess of the d′Urbervilles Thomasa Hardy′ego.

Obsada:
Nastassja Kinski - Tess Durbeyfield
Peter Firth - Angel Clare
Leigh Lawson - Alec d′Urberville
John Collin - John Durbeyfield
Rosemary Martin - Joan Durbeyfield

Fabuła:
Tess to historia pewnej ubogiej rodziny, która dowiaduje się, że ich nazwisko ma szlacheckie korzenie. Postanawiają wysłać swoją córkę Tess do swojej rzekomej rodziny, która mieszka w okolicy. Okazuje się, że ludzie ci nazwisko kupili, a pokrewieństwo z d′Urberville′ami jest znikome. Tess poznaje swojego kuzyna Aleca, który ją uwodzi.

Z tego krótkiego związku Tess rodzi się dziecko, które niedługo potem umiera. W jej wiosce pastor odmawia chrześcijańskiego pochówku dla jej dziecka. Dziewczyna w rozgoryczeniu opuszcza swoje strony rodzinne i znajduje pracę na farmie mlecznej. Odzyskuje ona spokój. Poznaje Angela i zakochują się w sobie. Młodzi biorą ślub. Tess jednak nie umie powiedzieć mężowi prawdy o swojej tajemnicy związanej z dzieckiem. W noc poślubną wyjawia mu ona swój sekret myśląc, że Angel jej wybaczy. Mężczyzna jest zdruzgotany. Opuszcza Tess i wyjeżdża do Brazylii. Przez długi czas Tess ciężko pracuje i tuła się po kraju. Jest smutna. Umiera jej ojciec, a tym samym matka z jej rodzeństwem nie ma środków na utrzymanie. Tess otrzymuje propozycję od kuzyna Aleca, aby została jego żoną. W zamian za to, on będzie utrzymywał jej rodzinę. Tess przez długi czas odrzuca tą myśl kierując się dumą. W końcu ulega.

Jej pierwszy mąż wraca z tułaczki i wybacza Tess. Jest jednak za późno. Jego żona popełniła bigamię i żyje w nieszczęśliwym związku. Po spotkaniu z Angelem jej rozpacz kumuluje się do tego stopnia, że morduje ona swojego drugiego męża i ucieka z Angelem. Nadziei jednak nie ma. Ostatnie chwile ukochani spędzają przy Stonehenge. To pradawne miejsce jest świadkiem upadku Tess, którą zabiera policja. Dziewczyna oddaje się w ręce sprawiedliwości bez oporu mówiąc: Jestem gotowa.


1 (z 17)

2 (z 17)

3 (z 17)

4 (z 17)

5 (z 17)

6 (z 17)

7 (z 17)

8 (z 17)
9 (z 17)

10 (z 17)

11 (z 17)

12 (z 17)

13 (z 17)

14 (z 17)

15 (z 17)

16 (z 17)

17 (z 17)

Komentarze:

Dodaj swój komentarz

⇑ Powrót na początek strony ⇑

Jeżeli któryś z filmów nie otwiera się poinformuj nas o tym wpisując komentarz do niego. Spróbujemy to naprawić.

⇑ Powrót na początek strony ⇑