KinoFabryka - obejrzyj film bezpośrednio ze strony internetowej!

Obejrzyj film online! Za darmo, legalnie i bez ściągania na własny komputer!

Wyszukaj film w naszym serwisie:

Twoja wyszukiwarka
W tym tygodniu polecamy film: Plan ucieczki. Zapraszamy!

Home Kontaktstat4u

Leon Zawodowiec


Booking.com

1 (z 11)

Gatunek: Dramat, Kryminał

Leon to płatny morderca z kodeksem honorowym. Jest najlepszy, jednak pewnego dnia łamie swoje reguły i otwiera drzwi Matyldzie, dziewczynce, której skorumpowani policjanci pod wodzą szalonego Stansfielda z DEA zabili całą rodzinę. Chcąc nie chcąc ci dwoje zostają skazani na siebie. Leon uczy Matyldę fachu, a ta w zamian uczy Leona czytać. Między nimi rodzi się więź, która powoduje, że Leon staje się innym człowiekiem. Zobowiązał się on zabić Stansfielda i jego kolesi. Stansfield jednakże jest szalenie nieobliczalnym i przebiegłym przeciwnikiem..

reżyseria: Luc Besson
scenariusz: Luc Besson


2 (z 11)

3 (z 11)

4 (z 11)

5 (z 11)

6 (z 11)

7 (z 11)

8 (z 11)

9 (z 11)

10 (z 11)

11 (z 11)

Ciekawostki:

Film kręcono w Nowym Jorku, Hoboken (New Jersey, USA) oraz w Paryżu.

Liv Tyler była rozważana do roli Matyldy, ale uznano, że jest zbyt wysoka.

Natalie Portman początkowo została odrzucona jako za młoda do tej roli. Ale wróciła i dała taki popis swych umiejętności, że Luc Besson musiał dać jej tę rolę.

Kinowa wersja filmu jest w porównaniu do wersji reżyserskiej (to ta wersja) krótsza o ponad 20 minut, podczas których można zobaczyć kilka interesujących scen.

Podczas kręcenia sceny z samochodami policyjnymi, ze sklepu wybiegł mężczyzna, który przed chwilą go obrabował. Kiedy przypadkowo wpadł na plan filmowy, zobaczył całą tą "policję" i poddał się dobrowolnie policjantom.

Natalie miała kilka uwag dotyczących rzeczy, które sama niechętnie widziała w swojej przyszłej roli. Jedną z takich rzeczy było palenie papierosów, któremu była przeciwna nie tylko na ekranie, ale i w rzeczywistości. Po prostu nie chciała pokazywać nieletnim widzom, że tak młoda osoba może już palić. Luc Besson próbował ją przekonać, że w takim razie, czy mogłaby pokazać na ekranie, jak rzuca palenie. Na to zgodziła się, ale Besson przypomniał, że żeby pokazać że je rzuca, musi najpierw pokazać że pali. Więc dogadali się, że na początku Matylda będzie palić, a w połowie filmu to palenie rzuci, dla Leona.

Broń której używa Leon to Beretta 92.

Miriam Grocery - autentyczny sklep w Nowym Jorku, w którym Matilda ciągle kupuje mleko, znajduje się przy 71 East 97th Street, New York.

Bohater grany przez Jeana Reno, znalazł się w 2004 roku na drugim miejscu w rankingu "10 najwspanialszych antybohaterów wszech czasów" organizowanym przez magazyn Total Film.

Luc Besson występuje w jednej scenie filmu, ale scena ta umieszczona została tylko w wersji reżyserskiej (to ta wersja). Jest w niej jednym z facetów strzelających do Leona i Matyldy, gdy wykonują oni zadanie dla Tony'ego.

W pierwszej wersji scenariusza pojawia się pełne imię Leona: Leone Montana.

Gary Oldman zasłuchuje się w muzyce Ludwiga van Beethovena. Gary Oldman wcielił się wcześniej właśnie w rolę Beethovena w filmie Wieczna miłość.

14 marca to dzień imienin Leona i Matyldy.

Roślina Leona, którą Matylda na końcu sadzi na trawniku, to aglaonema.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz

⇑ Powrót na początek strony ⇑

Jeżeli któryś z filmów nie otwiera się poinformuj nas o tym wpisując komentarz do niego. Spróbujemy to naprawić.

⇑ Powrót na początek strony ⇑