KinoFabryka - obejrzyj film bezpośrednio ze strony internetowej!

Obejrzyj film online! Za darmo, legalnie i bez ściągania na własny komputer!

Wyszukaj film w naszym serwisie:

Twoja wyszukiwarka
W tym tygodniu polecamy film: Plan ucieczki. Zapraszamy!

Home Kontaktstat4u

Podejrzani


Booking.com

1 (z 1)

Gatunek: Kryminał, Thriller

Film opowiada o pięciu mężczyznach zamieszanych w eksplozję w której z dymem idą kilogramy kokainy. Policja przesłuchuje jednego z podejrzanych i powoli układanka nabiera sensu. Ale czy na pewno?

reżyseria: Bryan Singer
scenariusz: Christopher McQuarrie

Ciekawostki:

Zdjęcia do filmu kręcono w Los Angeles (dzielnica San Pedro) oraz w Nowym Jorku, USA

Rola Kinta od początku pisana była z zamierzeniem powierzenia jej Kevinowi Spacey.

Rola Dave'a Cujana zastała zaoferowana Robertowi De Niro i Christopherowi Walkenowi, ale obaj odmówili.

Inspiracją postaci Keysera Soze dla Christophera McQuarrie'go była postać autentycznego mordercy, Johna Lista, który zamordował swą rodzine i zniknął.

Scena rozpoznania na policji z początku miała być poważną sceną, ale aktorzy na planie nie mogli wytrzymać ze śmiechu i postanowiono zagrać ją na wesoło.

Budżet filmu jak na hollywoodzkie standatry był stosunkowo niski i wynosił 6 milionów dolarów.

Film odniósł jednak sukces nie tylko artystyczny, ale także komercyjny gdyż w samym USA zarobił on ponad 23 miliony dolarów.

Papieros wyrzucony przez Redfoota w stronę McManusa miał tylko dosięgnąć jego klatki piersiowej. W jednym z ujęć jednak niedopałek trafił Stephena Baldwina prosto w oko, a jego ostra reakcja była jak najbardziej prawdziwa. Reżyserowi tak się ona spodobała, że postanowił wykorzystać właśnie to ujęcie.

Aktor Gabriel Byrne, kiedy zapytano go na festiwalu filmowym o to kim jest Keyser Soze - odpowiedział: Przez cały okres kręcenia filmu, aż do dzisiejszego pokazu filmu, myślałem, że to ja nim byłem.

Samochód, którym na samym końcu filmu odjeżdża Verbal i Kobayashi to ten sam, który wcześniej w filmie użyty został w napadzie na jubilera.

Kolejność w jakiej wydawane są bohaterom koperty w scenie w pokoju bilardowym (przez pana Kobayashi), to ta sama kolejność w jakiej giną oni w filmie.

Rola pielęgniarki w szpitalu, w którym leży Keyser Soze, przypadła mamie reżysera Bryana Singera.

Palce lewej ręki Kevina Spacey'ego zostały sklejone, aby bardziej urealnić niepełnosprawność postaci granej przez aktora.

Długowłosy Kayser Soze był grany przez jedną osobę ze służby technicznej. Reżyser filmu zauważył, że człowiek ten nie jest w stanie ruszać łukami brwiowymi - co nadaje mu surrealistyczny i potężny wygląd.

W jednej ze scen słyszymy Hockneya mówiącego Co on przed chwilą powiedział? Był to tekst Kevina Pollaka - aktora grającego Hockeneya, a nie postaci. Pollak zwyczajnie nie zrozumiał, co powiedział Benicio Del Toro.

Keyser Soze w tłumaczeniu oznacza: Keyser - król (king), natomiast angielskim odpowiednikiem Soze jest słowo verbal - i tutaj mamy rozwiązanie zagadki, kto jest tajemniczym królem przestępczego półświatka.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz

⇑ Powrót na początek strony ⇑

Jeżeli któryś z filmów nie otwiera się poinformuj nas o tym wpisując komentarz do niego. Spróbujemy to naprawić.

⇑ Powrót na początek strony ⇑