KinoFabryka - obejrzyj film bezpośrednio ze strony internetowej!

Obejrzyj film online! Za darmo, legalnie i bez ściągania na własny komputer!

Wyszukaj film w naszym serwisie:

Twoja wyszukiwarka
W tym tygodniu polecamy film: Plan ucieczki. Zapraszamy!

Home Kontaktstat4u

Spisane z natury


Booking.com


1 (z 6)


Spisane z natury - jest koniec maja. Samice żółwia błotnego powinny już wychodzić na lęgowiska. W słoneczne dni żółwie chętnie wygrzewają się na słońcu. Takie plażowanie może trwać nawet kilka godzin. Żółw jest jedynym spośród dziewiętnastu gatunków naszych gadów, który został wpisany do sieci Natura 2000 - Europejskiej Sieci Ekologicznej, której głównym celem jest ochrona różnorodności biologicznej Unii Europejskiej. W uproszczeniu, jest to spis rzadkich gatunków roślin i zwierząt oraz siedlisk przyrodniczych, które poprzez wpisanie na listę zostają objęte szczególną ochroną.

Film jest zapisem liczenia przez leśników i ekspertów nauk przyrodniczych siedlisk i gatunków naturowych, występujących na terenach Lasów Państwowych. Liczenie to odbywało się od wiosny do jesieni 2006 roku i miało za zadanie poznanie stanu przyrodniczego naszych lasów.

Widz towarzyszy w tym spisie z natury i ma szczególną okazję przekonać się o pięknie i różnorodności polskiej przyrody. Podejrzeć tokujące cietrzewie, z wypluwki poznać menu puchacza, a także uczestniczyć w nocnym wabieniu motyli. To tylko niektóre z przyrodniczych atrakcji filmu Spisane z natury.

2 (z 6)

3 (z 6)

4 (z 6)

5 (z 6)

6 (z 6)

Komentarze:

Dodaj swój komentarz

⇑ Powrót na początek strony ⇑

Jeżeli któryś z filmów nie otwiera się poinformuj nas o tym wpisując komentarz do niego. Spróbujemy to naprawić.

⇑ Powrót na początek strony ⇑