Styl życia w buddyzmie: Jak żyć wolnym, otwartym i połączonym życiem

Budda wiele mówił o tym, jak powinniśmy prowadzić nasze życie. Jednym z najbardziej widocznych tematów w tych naukach jest to, jak prowadzić życie wolne od cierpienia i stresu, ale także połączone z innymi i światem wokół nas. Zachęcał swoich wyznawców do kultywowania tych cech, aby mogli stać się szczęśliwszymi i bardziej spełnionymi ludźmi. W tym artykule zbadamy, co buddyzm ma do powiedzenia na temat prowadzenia otwartego, akceptującego i połączonego stylu życia.

Bądź otwarty na nowe doświadczenia

Im bardziej zawężasz swoje doświadczenia, tym bardziej będziesz cierpiał. Może to zabrzmieć w sposób oczywisty, ale często grzęźniemy w sposobie myślenia i życia, który nie pozwala nam poszerzać horyzontów. Czasami musimy być otwarci na nowe doświadczenia, aby przekształcić nasz własny stan umysłu. Obudzenie się na otaczający cię świat to świetny początek. Zbadaj rzeczy, które cię interesują i wystaw się na nowych ludzi, miejsca i pomysły. Bądź ciekawy i pokorny, gdy to robisz - będziesz zaskoczony tym, czego się nauczysz!

Bądź miły i współczujący

Życzliwość jest jedną z najważniejszych cech buddyjskich. Na przykład nie możesz być całkowicie szczery, jeśli jesteś pełen urazy i złości, więc nie ma znaczenia, co mówisz innym, jeśli twoje własne uczucia są zablokowane. Życzliwość pomaga odblokować te uczucia, dzięki czemu można zobaczyć rzeczy z jasnej, skupionej i kochającej perspektywy. Możesz również rozszerzyć to na innych ludzi. Kiedy jesteśmy życzliwi i współczujący wobec siebie, jesteśmy bardziej skłonni być życzliwi i współczujący wobec innych również. Staraj się być świadomym swoich myśli i uczuć, aby nie wpaść w pułapkę osądzania lub samokrytyki. Znajdź sposób, aby być łagodnym dla siebie i zbadać swoje zachowanie, jak zastosować to do innych ludzi, jak również.

Zobacz także:

  1. Moje przemyślenia na temat programu telewizyjnego "Boso przez świat"
  2. Droga Krzyżowa: Barefoot Travel Blog
  3. Poradnik Przetrwania w Dżungli: Jak przetrwać 30 dni w puszczy amazońskiej
  4. 10 powodów, dla których powinieneś odwiedzić Ekwador, kraj Ameryki Południowej
  5. Historia tytoniu w Ameryce: Wszystko, co musisz wiedzieć
  6. 5 oznak alkoholizmu i co powinieneś zrobić
  7. Teoria ewolucji a teoria Darwina: Która z nich jest prawdziwa?

Bądź uczciwy, godny zaufania i niezawodny

Uczciwość to wspaniała cecha, którą warto pielęgnować w swoim życiu. Ważne jest, aby być uczciwym zarówno wobec siebie, jak i wobec innych. Czasami powstrzymujemy się lub edytujemy siebie, aby dopasować się do oczekiwań innych. Jednak to może spowodować, że będziemy nieuczciwi wobec samych siebie. Bądź ze sobą szczery w kwestii swoich celów, intencji i przekonań. Pomoże Ci to skupić się na tym, czego naprawdę chcesz i uniknąć stania się ofiarą fałszywych wyobrażeń o sobie lub swoim miejscu w świecie. Szczerość jest również ważna, jeśli chodzi o sposób działania i słowa, których używasz. Jeśli kłamiesz lub snujesz opowieści, nie jesteś szczery i nie można Ci zaufać - to takie proste! Bądź również niezawodny - upewnij się, że dotrzymujesz swoich zobowiązań.

Nie oceniaj innych i nie szukaj samotności

Chociaż ważne jest, aby kultywować poczucie szacunku i akceptacji dla innych, powinieneś również być świadomy własnych uczuć i akceptować siebie w pełni bez osądu. Pomoże ci to pozostać połączonym i uziemionym w świecie. Kiedy oceniasz innych lub siebie, stajesz się odłączony od swoich podstawowych uczuć i emocji. W tym stanie, jesteś mniej prawdopodobne, aby dokonać mądrych wyborów. Zamiast tego możesz dać się złapać na przykład na złość lub zazdrość. To odsuwa cię od ścieżki zadowolenia i mądrości. Powinieneś również uważać, aby nie szukać zbyt często samotności. Zbyt częste szukanie samotności może sprawić, że poczujesz się samotny. Jest to niebezpieczny stan, ponieważ może odciągnąć Cię od ludzi, których kochasz i rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność.

Zrozumienie, że zmiana jest konieczna dla rozwoju

Proces wzrostu jest ważny w każdej dziedzinie życia. Czasami musimy wymazać z pamięci stare wzorce i problemy, aby móc iść do przodu. Nie oznacza to jednak, że musisz być seryjnym graczem i uciekać z krzykiem w noc! Może się okazać, że chcesz zmienić pewne zachowanie lub utknąć w pewnym sposobie myślenia. Zaakceptuj, że jest to część procesu wzrastania i ewoluowania jako osoba. Zmiana jest trudna, ale też ważna. Bądź otwarty na możliwość, że musisz coś zmienić lub że musisz nauczyć się nowej umiejętności lub zachowania.

Wnioski.

Prowadzenie otwartego, akceptującego i połączonego stylu życia może być trudne, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście lub miasteczku, gdzie wielu ludzi ma wąski sposób myślenia i zachowania. Ważne jest, aby pamiętać, że nie musisz mieszkać w dużym mieście, aby być w pełni połączonym. Internet stał się dla wielu ludzi kluczowym sposobem łączenia się i dzielenia pomysłami i doświadczeniami. Możesz używać Internetu, aby dowiedzieć się o nowych rzeczach, poznać przyjaciół z całego świata i znaleźć sposoby, aby być bardziej połączonym z otaczającym Cię światem. Jeśli szukasz więcej sposobów na rozszerzenie swojego umysłu i życia, Budda był świetnym przykładem do naśladowania.