Droga Krzyżowa: Barefoot Travel Blog

Ten blog jest o moim doświadczeniu w podróżowaniu boso przez 3 miesiące. Nie jest to zwykły dziennik podróży, ale podróż odkrywania siebie i duchowego przebudzenia. Ludzie, którzy to czytają, będą wiedzieć, że zwykle nie dzielę się zdjęciami ani filmami, w których jestem publicznie lub w pobliżu nieznajomych. Ale w tym przypadku ważne jest, aby wyjaśnić, gdzie / dlaczego proszę ludzi, aby mi zaufali.

Dlaczego podróżuję boso?

Podróżowanie jest potężnym nauczycielem. Może otworzyć nasze oczy na nowe możliwości i nauczyć nas, jak być pełniej w świecie. Nie ma nic takiego jak zrobienie sobie przerwy od zwykłego życia i wyjście poza swoją strefę komfortu na jakiś czas. To może być niesamowicie terapeutyczne. Podróżowanie boso pozwala żyć autentycznym, naturalnym i radosnym życiem.

Podróżowanie boso jest popularnym sposobem podróżowania w dzisiejszych czasach. Ale jest to już od tysięcy lat. Jest to rodzaj podróżowania z plecakiem, który obejmuje noszenie tylko obuwia i własnych ubrań. Zalety podróżowania w ten sposób są liczne. Oszczędzasz pieniądze, zmniejszasz swój wpływ na środowisko, a także zyskujesz głębsze uznanie dla miejsc, które odwiedzasz.

Zostanie minimalistą

Zostałem minimalistą, kiedy zrozumiałem, że nie ma sensu gromadzić więcej rzeczy niż potrzebujemy. Nie mam wielu rzeczy, ale mam to, czego potrzebuję. Kiedy podróżuję, zabieram ze sobą tylko kilka rzeczy. Moja podróż boso dała mi możliwość nauczenia się, jak podróżować bardziej efektywnie. Ta umiejętność stała się jeszcze ważniejsza teraz, gdy koszty życia rosną. Gdy ceny idą w górę, wzrasta również kwota, którą wydajemy na takie rzeczy, jak artykuły spożywcze, gaz i media domowe. Kiedy możemy zmniejszyć nasze wydatki, możemy zaoszczędzić pieniądze, a także mieć więcej pieniędzy w kieszeni na doświadczenia.

Jedna rzecz, której potrzebujesz, aby zawsze podróżować boso

Teraz, gdy przygotowujesz się do podróży boso, usłyszysz wiele o znaczeniu pewnych przedmiotów. Naturalne jest, aby podekscytować się tymi przedmiotami i sprawić, że twoja podróż będzie znacznie bardziej skomplikowana, niż musi być. To, czego naprawdę potrzebujesz, to długie spodnie i koszulka z długim rękawem. Możesz użyć szortów, jeśli wolisz, ale nie są one odpowiednie do podróży. Zamiast kupować drogie spodnie podróżne, możesz użyć sukienki lub slacks, które już posiadasz. Istnieje wiele sposobów, aby zrobić długie spodnie z długich koszul. W razie potrzeby możesz użyć szalika lub ręcznika, aby stworzyć spódnicę. Potrzebujesz również pary wygodnych butów do chodzenia. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj butów nosisz. Możesz nosić trampki, sandały lub buty. Ważne jest, że masz na sobie buty, w których możesz wygodnie chodzić.

Zobacz także:

  1. Moje przemyślenia na temat programu telewizyjnego "Boso przez świat"
  2. Styl życia w buddyzmie: Jak żyć wolnym, otwartym i połączonym życiem
  3. Poradnik Przetrwania w Dżungli: Jak przetrwać 30 dni w puszczy amazońskiej
  4. 10 powodów, dla których powinieneś odwiedzić Ekwador, kraj Ameryki Południowej
  5. Historia tytoniu w Ameryce: Wszystko, co musisz wiedzieć
  6. 5 oznak alkoholizmu i co powinieneś zrobić
  7. Teoria ewolucji a teoria Darwina: Która z nich jest prawdziwa?

Przygotowanie do podróży

Teraz, gdy masz już swoje niezbędne rzeczy, musisz zdobyć jeszcze trochę zapasów. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dodać wodę do swoich zapasów. Musisz być w stanie pić wodę co dwie do trzech godzin. To pomoże Ci zachować nawodnienie i zapobiec zmęczeniu, a także pozwoli Ci zachować produktywność. Będziesz również potrzebował żywności. Jest to ważne, ponieważ nie będziesz w stanie znaleźć sklepu lub restauracji, aby uzyskać jedzenie dla Ciebie. Musisz zaplanować to, przynosząc własne przekąski lub chłodnicę. Możesz również przynieść filtr wody, abyś mógł pić wodę, która została oczyszczona. Musisz również przynieść papier toaletowy i środki higieniczne. Jest to ważne, ponieważ nawet mając toaletę nie będziesz miał dostępu do mydła czy gąbki. Musisz także zabrać ładowarkę do telefonu komórkowego, abyś mógł pozostać w kontakcie i w razie potrzeby wezwać pomoc.

Dzień 1: Przyjazd i rozgoszczenie się

To jest pierwszy dzień Twojej przygody. Właśnie przybyłeś do miejsca docelowego i nie masz pojęcia, gdzie się udać. Jesteś zdenerwowany, podekscytowany i masz wiele na głowie. Prawdopodobnie nigdy wcześniej tego nie robiłeś i nie jesteś pewien, jak zacząć.

Teraz jest czas, aby się zorganizować i poznać swoje nowe otoczenie. Zacznij od poznania swojego nowego otoczenia i znalezienia miejsca do jedzenia i spania na noc. Możesz chcieć zbadać miasto wokół ciebie i znaleźć miejsce ze sklepem spożywczym, publiczną toaletą lub parkiem. Znajdź trasę, którą możesz podążać, aby pod koniec dnia móc wrócić na swoją pierwotną ścieżkę.

Dzień 2: Poruszanie się po mieście pieszo

W Twoim nowym mieście jest wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Możesz chodzić i zwiedzać miasto, pozostając w granicach swojego budżetu.

Po pierwsze, możesz zwiedzać miasto na piechotę. Jest to jeden z najwygodniejszych sposobów na zwiedzanie miasta. Możesz zwiedzać miasto pieszo, rowerem lub transportem publicznym. Możesz chodzić po parkach, wzdłuż rzek i po chodnikach.

Możesz również odkrywać miasto poprzez zwiedzanie ulic. Jeśli chcesz przejść przez miasto, ale nie wchodzić na zbyt wiele dróg, możesz odkrywać ulice. Ulice były tradycyjnie najbardziej uczęszczanymi drogami, więc są zazwyczaj najbardziej interesujące.

Możesz również zwiedzać miasto korzystając z transportu publicznego. To może być dobry pomysł, jeśli dopiero co przybyłeś do miasta lub masz przed sobą długą podróż.

Dzień 3: Aruba - wędrówka do Eagle Point i nurkowanie w Hell's Hole

Rano czeka Cię podróż na Arubę. Najpierw przejdziesz do najbliższego sklepu spożywczego, aby zaopatrzyć się w żywność. W sklepie będziesz mógł również znaleźć telefon i połączenie internetowe.

Po zaopatrzeniu się w żywność, możesz rozpocząć zwiedzanie miasta. Zwiedzaj miasto pieszo lub korzystając z transportu publicznego. Możesz również zwiedzić wyspę na rowerze.

Po południu będziesz zwiedzał miasto na piechotę. Odwiedzisz Ogrody Botaniczne, aby zobaczyć kwitnące rośliny i zwiedzić miasto.

Wieczorem pozostaniesz w mieście. Możesz zwiedzać miasto pieszo lub korzystać z transportu publicznego, aby podróżować między różnymi lokalizacjami.

Dzień 4: Lot do domu

Jeśli lecisz do domu, będziesz musiał zorganizować wynajem samochodu i paliwo. Upewnij się, że przeczytałeś jak prowadzić samochód w innym kraju. Pamiętaj, aby napełnić zbiornik paliwa podczas lotu do domu i być przygotowanym na opuszczenie stacji benzynowej, jeśli nie jest to bezpieczne.

Będziesz musiał również zaplanować swój przyjazd. Będziesz musiał wykonać podejście do lądowania, abyś wylądował na właściwym pasie startowym i kołował na właściwej drodze kołowania. Jeśli przyjeżdżasz po zmroku, będziesz musiał upewnić się, że znajdziesz sposób na bezpieczne dotarcie do celu.