Poradnik Przetrwania w Dżungli: Jak przetrwać 30 dni w puszczy amazońskiej

Amazonia jest jednym z najbardziej zróżnicowanych środowisk na świecie. Jest domem dla ponad 5000 gatunków roślin i zwierząt, w tym rdzennych plemion, które żyją w lesie od tysiącleci. Jak można sobie wyobrazić, region ten ma wiele różnych wyzwań, które sprawiają, że jest to idealne miejsce do nauki przetrwania w środowisku naturalnym. W tym artykule damy ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak pozostać przy życiu w dżungli amazońskiej przez 30 dni.

Co możesz zabrać ze sobą, żeby przetrwać?

- Ubrania: Z pewnością będziesz potrzebował kilku ubrań innych niż tylko strój kąpielowy i koszulka do pływania. Zaczniesz od pary szortów i koszulki. Twoje kąpielówki powinny być wykonane z trwałego materiału, abyś mógł je łatwo wyprać w rzece lub jeziorze. Możesz również zdecydować się na suchą parę szortów, ponieważ najprawdopodobniej będziesz je nosić przez tydzień prosto. Jeśli zdecydujesz się na wędrówkę po dżungli, najlepiej przynieść również parę butów turystycznych. Nie chcesz przecież przemierzać dżungli w klapkach! Staraj się jednak unikać przynoszenia dużej ilości butów. Buty są świetne do miasta, ale są bardzo trudne do znalezienia w dżungli. Ponadto, są one świetnym źródłem zamoczenia i błota. - Przechowywanie ubrań: Nie możesz po prostu wrzucić swoich ubrań do plecaka i mieć nadzieję, że pozostaną suche. Zamiast tego, będziesz chciał użyć stojaka do suszenia ubrań. Można je znaleźć w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego lub na Amazon. Wieszak na ubrania pozwoli Ci powiesić ubrania na zewnątrz i uniknąć ich bezpośredniego kontaktu z żywiołami. To może utrzymać ubrania znacznie bardziej suche i przedłużyć ich żywotność. Podczas gdy jesteś przy tym, spójrz na zakup stojaków na buty, jak również. Nie tylko utrzyma Twoje buty w suchości, ale również utrzyma Twój plecak przed dostaniem się trochę za ciężki. - Przechowywanie żywności: Najlepszym sposobem na przechowywanie żywności jest szczelny pojemnik. W ten sposób jedzenie pozostanie świeże i jadalne przez dłuższy czas. Zainwestuj w hermetyczny pojemnik, który idealnie zmieści Twoje jedzenie i dobrze je uszczelni. Jeśli nie masz szczelnego pojemnika, twoje jedzenie zacznie pleśnieć i gnić. Jeśli twoje jedzenie zacznie dziwnie pachnieć, nie jedz go. Zamiast tego wyrzuć je i zainwestuj w szczelny pojemnik. - Przechowywanie wody: Jeśli chcesz uniknąć odwodnienia, musisz zapewnić, że przechowujesz wodę. Sposób, w jaki przechowujesz wodę, będzie zależał od twojego środowiska. Jeśli jesteś w dżungli, musisz znaleźć ustronne miejsce do przechowywania wody, takie jak rzeka lub jezioro. Nie chcesz przechowywać wody na otwartej przestrzeni, ponieważ bardzo szybko się zepsuje. Jeśli jesteś w mieście, możesz użyć butelki na wodę lub torby na wodę. Butelka na wodę może utrzymać zimną wodę przez długi czas, ale nie jest szczelna. Torba do chłodzenia wody jest szczelna i utrzymuje zimną wodę przez dłuższy okres czasu.

Poznaj środowisko

- Dzikie zwierzęta: W Amazonii prawdopodobnie spotkasz wiele dzikich zwierząt. Niektóre z nich to małpy, leniwce, pancerniki, tukany i papugi. Będąc w dżungli należy zachować ostrożność w obecności dzikich zwierząt. Staraj się unikać spania pod gołym niebem, ponieważ na pewno będą próbowały wyciągnąć z ciebie przekąskę. W większości przypadków zostawią Cię w spokoju, ale zdarzały się przypadki, że ludzie byli atakowani przez dzikie zwierzęta. Jeśli jesteś na wolności i widzisz dzikie zwierzę, staraj się powoli od niego odejść. Nie próbuj atakować zwierzęcia, zwłaszcza jeśli jesteś sam. Zamiast tego spróbuj powoli odejść, aż znajdziesz bardziej ustronny obszar. - Dzikie rośliny: Amazonia jest domem dla wielu dzikich roślin. Niektóre z nich są trujące, a niektóre mogą powodować poważne infekcje. Najlepiej trzymać się od nich z daleka. Jeśli przypadkowo spożyjesz dziką roślinę, nie wpadaj w panikę. Po prostu spróbuj wypić trochę wody, a jeśli zaczniesz czuć się źle, nie próbuj jeść tej rośliny ponownie. Nie próbuj również ciąć rośliny, ponieważ może to spowodować poważne infekcje.

Zobacz także:

  1. Moje przemyślenia na temat programu telewizyjnego "Boso przez świat"
  2. Styl życia w buddyzmie: Jak żyć wolnym, otwartym i połączonym życiem
  3. Droga Krzyżowa: Barefoot Travel Blog
  4. 10 powodów, dla których powinieneś odwiedzić Ekwador, kraj Ameryki Południowej
  5. Historia tytoniu w Ameryce: Wszystko, co musisz wiedzieć
  6. 5 oznak alkoholizmu i co powinieneś zrobić
  7. Teoria ewolucji a teoria Darwina: Która z nich jest prawdziwa?

Learn the lingo and customs

- Lingo: Dżungla jest pełna slangu i lingo, które musisz znać. Spróbuj podnieść kilka z tych słów przed wyjazdem, aby upewnić się, że nie spowodujesz żadnych kłopotów, gdy będziesz w dżungli. Na przykład, w dżungli usłyszysz wiele słów "cerro", co oznacza wzgórze. Natkniesz się również na ludzi, którzy lubią mówić "pongo", co oznacza, że mają z tobą problem. Innym popularnym słowem jest "del mapa", co oznacza, że przegapiłeś swoją kolej. - Obyczaje: Zwyczaje w dżungli są bardzo proste. Musisz szanować zwyczaje i być ostrożnym, kiedy jesteś z tubylcami. Spróbuj nauczyć się kilku słów w lokalnym dialekcie i staraj się angażować w kontakty z miejscowymi. To sprawi, że Twój pobyt w dżungli będzie o wiele bardziej przyjemny.

Bądź nawodniony i najedzony

- Woda: Amazonia jest bardzo suchym miejscem. Po przybyciu do dżungli musisz pić dużo wody. Możesz przechowywać wodę w szczelnym pojemniku lub w butelce na wodę. Jeśli wybierasz się na wędrówkę po dżungli, upewnij się, że zabrałeś ze sobą wystarczającą ilość wody, ponieważ najprawdopodobniej będziesz musiał ją również filtrować. Upewnij się również, że trzymasz butelkę z wodą z dala od dzikich zwierząt, ponieważ one również będą próbowały z niej pić. - Jedzenie: Dżungla jest pełna dzikich i trujących roślin. Oznacza to, że musisz być bardzo ostrożny podczas jedzenia. Upewnij się, że spożywasz tylko owoce, które nie są trujące i wiesz, że są bezpieczne. Możesz kupić jedzenie w miastach lub pobliskich miejscowościach. Istnieje również wiele sklepów survivalowych, w których można kupić żywność survivalową. Te sklepy są wypełnione odwodnionym jedzeniem, które możesz jeść prosto z opakowania.

Nie zapomnijcie o szyciu!

- Sewing Up: Kiedy jesteś w dżungli, prawdopodobnie spotkasz wiele komarów. Komary te są szczególnie niebezpieczne, ponieważ przenoszą infekcje malarii, dengi i Zika. Aby chronić się przed ukąszeniami komarów, możesz uszyć kawałek tkaniny wokół kostek. Dzięki temu komary nie będą cię gryźć.

Zakończenie

Amazonia jest jednym z najbardziej zróżnicowanych środowisk na świecie. Jest domem dla ponad 5000 gatunków roślin i zwierząt, w tym rdzennych plemion, które żyją w lesie od tysięcy lat. Jak można sobie wyobrazić, region ten ma wiele różnych wyzwań, które sprawiają, że jest to idealne miejsce do nauki przetrwania w środowisku naturalnym. W tym artykule damy ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak pozostać przy życiu w dżungli amazońskiej przez 30 dni.