10 powodów, dla których powinieneś odwiedzić Ekwador, kraj Ameryki Południowej

Ekwador to kraj, który ma wiele do zaoferowania. Ma ciekawą historię, piękny krajobraz i tak wiele więcej. Jeśli szukasz miejsca, aby uciec od wyścigu szczurów, to jest to miejsce dla Ciebie. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji o tym, dlaczego powinieneś odwiedzić Ekwador.

Historia Ekwadoru

Jest wiele rzeczy, które sprawiają, że Ekwador jest świetnym celem podróży. Po pierwsze, jest to jeden z najbardziej bioróżnorodnych krajów na świecie. Poważnie, różnorodność roślin i zwierząt w Ekwadorze jest niesamowita. Jest tu ponad 1500 gatunków ptaków, a kraj ten jest również gospodarzem dla wielu gatunków ssaków i płazów. Bujny i zróżnicowany krajobraz Ekwadoru jest domem zarówno dla amazońskich, jak i andyjskich lasów deszczowych, tropikalnych łąk i największej różnorodności gatunkowej na świecie.

Językiem urzędowym w Ekwadorze jest hiszpański, ale w kraju jest też wiele języków tubylczych.

Ekwador ma długą i ciekawą historię. Tak interesującą, w rzeczywistości, że wielu ludzi uważa, że Ekwador powinien być częścią innych krajów. Widzisz, Ekwador składa się z dwóch krajów: regionu kontynentalnego, czyli kontynentalnego Ekwadoru, oraz Wysp Galapagos. Wyspy Galapagos były kiedyś częścią kontynentu ekwadorskiego, ale od 1833 roku są pod kontrolą brytyjską. Ludzi zawsze ciągnęło na Wyspy Galapagos, a mieszkańcy Ekwadoru od tego czasu próbują je odzyskać. # # Geografia Ekwadoru Jeśli planujesz podróż do Ekwadoru, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tym kraju. Po pierwsze, Ekwador jest bardzo dużym krajem. Jest mniej więcej wielkości kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, ale z populacją nieco ponad 16 milionów ludzi. Krajobraz Ekwadoru jest również dziki i zróżnicowany. Jedna trzecia kraju pokryta jest tropikalnym lasem deszczowym. Są tu także wysokie góry, pustynie i wybrzeża.

W Ekwadorze jest wiele rzeczy do zrobienia i można zostać na dłużej!

Z tak wieloma rzeczami do zobaczenia i zrobienia, twoja podróż do Ekwadoru nie będzie krótka. W Ekwadorze jest wiele miast, miasteczek i plaż do odkrycia. Kraj ma również wiele historycznych miejsc, w tym słynny Park Narodowy Machalilla, który jest domem dla ponad 8 500 skamieniałych zwierząt morskich pochodzących sprzed ponad 10 milionów lat. Po wizycie w parku, udaj się na wybrzeże i odwiedź Portoviejo. Portoviejo to małe rybackie miasteczko z pięknymi plażami i relaksującą atmosferą.

Zobacz także:

  1. Moje przemyślenia na temat programu telewizyjnego "Boso przez świat"
  2. Styl życia w buddyzmie: Jak żyć wolnym, otwartym i połączonym życiem
  3. Droga Krzyżowa: Barefoot Travel Blog
  4. Poradnik Przetrwania w Dżungli: Jak przetrwać 30 dni w puszczy amazońskiej
  5. Historia tytoniu w Ameryce: Wszystko, co musisz wiedzieć
  6. 5 oznak alkoholizmu i co powinieneś zrobić
  7. Teoria ewolucji a teoria Darwina: Która z nich jest prawdziwa?

Mieszkańcy są w większości rodowitymi Anglikami.

W Ekwadorze jest wiele osób, które biegle posługują się językiem angielskim. Tak więc, jeśli jesteś biegły w języku hiszpańskim, możesz nadal komunikować się z mieszkańcami. Wiele hoteli i restauracji w głównych miastach, takich jak Quito, Guayaquil i Cuenca, również biegle mówi po angielsku. To może sprawić, że podróżowanie po kraju będzie o wiele łatwiejsze.

Bezpiecznie jest podróżować po Ekwadorze

Podróżowanie do nowego kraju może być nerwowe. Jednak Ekwador jest stosunkowo bezpiecznym krajem do odwiedzenia. Ekwadorski rząd ma program, który zachęca podróżnych do trzymania paszportów i identyfikacji w torbach przez cały czas, gdy są w kraju. Jest to powszechna praktyka w wielu krajach, więc nie martw się, jeśli widzisz, że inni turyści robią to samo. Ekwador ma również jeden z najniższych wskaźników przestępczości na świecie. Wskaźnik przestępczości w tym kraju jest również bardzo niski w porównaniu z innymi krajami na półkuli zachodniej. Oznacza to, że możesz czuć się pewnie, odwiedzając Ekwador, nawet jeśli podróżujesz sam.

Wnioski.

Jeśli szukasz nowego miejsca na wakacje, rozważ Ekwador. To piękny kraj z bogatą kulturą i historią. Jest to również stosunkowo bezpieczny kraj do odwiedzenia. Będziesz cieszyć się pięknymi krajobrazami, zróżnicowaną dziką przyrodą i ciepłymi ludźmi Ekwadoru.