5 oznak alkoholizmu i co powinieneś zrobić

Czy kiedykolwiek czujesz się niezmotywowany lub po prostu znudzony? Czy uważasz, że pijesz więcej niż powinieneś, aby poradzić sobie z rosnącą samotnością? Jeśli tak, to być może wykazujesz niektóre z powszechnych oznak alkoholizmu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak uzależnienie od alkoholu może się do ciebie zakradać i jak zauważyć jego wczesne fazy, aby nie stać się jego ofiarą.

Znaki uzależnienia alkoholowego, na które powinieneś zwrócić uwagę

Jeśli zauważysz, że pijesz więcej drinków niż masz dni z rzędu lub więcej drinków w ciągu dnia niż masz godzin w ciągu dnia, możesz pić za dużo. Jest to kluczowy znak, że możesz pić więcej niż powinieneś. Ważne jest, aby śledzić, ile pijesz, aby móc wprowadzić wszelkie niezbędne zmiany w swoich nawykach picia, aby nie uzależnić się od alkoholu.

Innym sygnałem, że możesz nadużywać alkoholu, jest kłamanie na temat swoich nawyków związanych z piciem. Jeśli kiedykolwiek czujesz potrzebę kłamania na temat tego, ile pijesz, lub jeśli znajdziesz się stale próbuje ukryć ilość wina miałeś ostatniej nocy, to może być picie zbyt dużo.

Ostatnią oznaką potencjalnego nadużywania alkoholu jest to, że czujesz się zmuszony do picia. Możesz czuć, że musisz pić, aby poradzić sobie ze stresem lub niepokojem. Możesz odczuwać odprężenie dopiero po kilku drinkach lub czuć, że musisz się napić, aby poczuć się normalnie lub wyjść ze złego nastroju.

Picie w celu poradzenia sobie z depresją lub niepokojem

Jeśli pijesz nadmiernie, aby poradzić sobie z depresją lub lękiem, być może nadużywasz alkoholu. Nadużywanie substancji takich jak alkohol może w rzeczywistości pogorszyć stan lękowy lub depresję, więc jeśli odczuwasz potrzebę picia, aby poradzić sobie z tymi problemami, powinieneś poszukać pomocy.

Alkohol może pogorszyć stan lękowy lub depresję, jeśli nie masz odpowiednich mechanizmów radzenia sobie z nimi. Jeśli pijesz, aby poradzić sobie z tymi problemami, w rzeczywistości pogarszasz swój nastrój. Picie ma również tendencję do zaciemniania oceny sytuacji i sprawia, że jesteś lekkomyślny, co może postawić cię w niebezpiecznych sytuacjach.

Jeśli pijesz, aby poradzić sobie z depresją lub lękiem, nie pijesz tylko dla samego picia. Robisz to, aby uciec od problemów powodujących depresję lub lęk, co jest niebezpieczne i autodestrukcyjne. Zamiast tego powinieneś szukać profesjonalnej pomocy.

Zobacz także:

  1. Moje przemyślenia na temat programu telewizyjnego "Boso przez świat"
  2. Styl życia w buddyzmie: Jak żyć wolnym, otwartym i połączonym życiem
  3. Droga Krzyżowa: Barefoot Travel Blog
  4. Poradnik Przetrwania w Dżungli: Jak przetrwać 30 dni w puszczy amazońskiej
  5. 10 powodów, dla których powinieneś odwiedzić Ekwador, kraj Ameryki Południowej
  6. Historia tytoniu w Ameryce: Wszystko, co musisz wiedzieć
  7. Teoria ewolucji a teoria Darwina: Która z nich jest prawdziwa?

Objawy odstawienia, gdy przestajesz pić

Jeśli nadużywasz alkoholu i stwierdzasz, że pijesz więcej niż powinieneś tylko po to, żeby się "rozerwać" lub "naćpać", możesz być osobą pijącą problemowo. Kiedy pijesz, narażasz się na ryzyko wystąpienia objawów odstawienia, takich jak przyspieszone bicie serca, mdłości, bóle głowy, pocenie się i bezsenność, kiedy przestaniesz pić.

Jeśli doświadczasz tych objawów, jeśli są one wystarczające, abyś chciał pić ponownie tylko po to, aby złagodzić objawy, to możesz mieć problem. Jest to kluczowy znak, że możesz mieć problem z nadużywaniem substancji.

Jeśli doświadczasz objawów odstawienia po zaprzestaniu picia, możesz chcieć natychmiast szukać pomocy. Można to zrobić dzwoniąc na infolinię lub udając się do lokalnego centrum leczenia.

Dlaczego ludzie uzależniają się od alkoholu?

Alkohol jest uzależniającym narkotykiem. Jak wszystkie narkotyki, alkohol może zmienić chemię twojego mózgu i spowodować uwolnienie substancji chemicznych, które sprawiają, że czujesz się dobrze. Niestety, kiedy alkohol jest nadużywany, może powodować znaczące zmiany w mózgu, zwiększając ilość dopaminy, która jest uwalniana. Dopamina jest odpowiedzialna za uczucie przyjemności, nagrody i uzależnienia. Nadużywanie alkoholu zwiększa ryzyko rozwoju zaburzeń związanych z używaniem substancji. Zaburzenia związane z używaniem substancji to sytuacja, w której dana osoba używa substancji, a następnie odczuwa potrzebę dalszego jej używania pomimo negatywnych konsekwencji.

Kiedy ktoś używa substancji, w wyniku tego jego mózg uwalnia substancje chemiczne zwane neuroprzekaźnikami. Alkohol konkuruje z neuroprzekaźnikami i może blokować i zniekształcać ich działanie. Jeśli nadużywasz alkoholu, grozi ci zmiana działania neuroprzekaźników. Może to spowodować poczucie fałszywej przyjemności, nagrody i podniecenia. Może to również powodować poczucie fałszywej pewności i bezpieczeństwa, co może prowadzić do podejmowania złych decyzji.

Picie na umór i chodzenie do klubu

Picie w nadmiernych ilościach to sytuacja, w której spożywasz więcej niż 5 drinków podczas jednego wyjścia. Wychodzenie do klubów i picie w nadmiarze tylko po to, żeby się "pobujać" lub "naćpać", a jednocześnie spożywanie więcej niż 5 drinków na jednym wyjściu to właśnie binge drinking. Picie w dużych ilościach wiąże się z większym ryzykiem wystąpienia problemów zdrowotnych związanych z alkoholem, takich jak uszkodzenie wątroby i zapalenie trzustki. Wiąże się również z podwyższonym ryzykiem wypadków, obrażeń w wyniku przestępstwa, a nawet śmierci.

Jeśli pijesz w dużych ilościach i wychodzisz do klubu tylko po to, aby się "rozerwać" lub "naćpać", a jednocześnie spożywasz więcej niż 5 drinków podczas jednego wyjścia, narażasz się na ryzyko wystąpienia zaburzeń związanych z używaniem alkoholu.

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaburzeń związanych z używaniem alkoholu, powinieneś ograniczyć ilość wypijanego alkoholu i unikać picia w dużych ilościach. Jeśli chcesz zmniejszyć ilość wypijanego alkoholu i uniknąć "szumu" związanego z wyjściem do klubu, możesz dołączyć do portalu społecznościowego, który pozwala na poznanie nowych przyjaciół i nawiązanie kontaktu z ludźmi.

Wnioski.

Jeśli zauważasz któryś z przedstawionych powyżej znaków, ważne jest, abyś jak najszybciej poszukał pomocy. Może być trudno przyznać się do tego, że jesteś alkoholikiem, ale ważne jest, abyś nie ignorował tych znaków. Nie pozwól sobie na popadnięcie w obraźliwy schemat picia, ponieważ skończy się to tylko katastrofą. Zamiast tego ucz się na swoich błędach i szukaj pomocy teraz, kiedy jeszcze możesz zmienić swoje nawyki związane z piciem.

Ważne jest, aby pamiętać, że nadużywanie alkoholu nie dzieje się z dnia na dzień. Ważne jest, abyś brał to powoli i nie podejmował pochopnych decyzji. Przede wszystkim pamiętaj, że nie jesteś sam. W razie potrzeby możesz liczyć na pomoc.