„Pitbull” to polski serial telewizyjny o charakterze sensacyjnym, który ukazuje codzienną pracę warszawskich policjantów z Wydziału ds. Zwalczania Terroru Kryminalnego i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji.

Jest to rozwinięcie oraz kontynuacja filmu „Pitbull” z 2005 roku, który trafił na duże ekrany. Pierwszy sezon, składający się z 5 odcinków, był emitowany od 15 do 29 grudnia 2005 roku. Jego popularność skłoniła twórców do stworzenia drugiego sezonu, składającego się z 12 odcinków, emitowanego od 9 marca 2007 roku. Premiera trzeciego sezonu (14 odcinków) miała miejsce 9 marca 2008 roku na antenie TVP2.

Informacja o zakupie serialu przez jedną z niemieckich stacji telewizyjnych została podana do publicznej wiadomości w październiku 2007 roku.

Twórcy serialu wyjaśnili, że produkcja ta pozwoliła im nie tylko ukazać nowe przygody bohaterów, ale także przeprowadzić dogłębną analizę charakterów postaci i niesztampowe potraktowanie niektórych motywów w porównaniu z oryginalnym filmem kinowym. Reżyser, Patryk Vega, zdecydował się na realizację drugiego sezonu po przekonaniu się, że realia pracy w policji diametralnie zmieniły się od lat 2000-04, kiedy przygotowywał dokumentację do filmu kinowego.

Policjant, na którym wzorowano postać Despero, został aresztowany 12 maja 2011 roku na okres 3 miesięcy, pod zarzutem uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej od 1998 roku, przyjmowania korzyści majątkowych, przekroczenia uprawnień oraz nielegalnego posiadania broni.