Dla dzieci

Plakaty dla dzieci – stwórz przyjazną przestrzeń do edukacji w pokoju malucha

Jeśli plakat dla dzieci kojarzy Ci się głównie z pstrokato-cukierkową dekoracją ścienną, to znaczy, że nie widziałeś/widziałaś jeszcze TYCH posterów! Odpowiednio dobrany plakat do pokoju dziecięcego pozwala stworzyć przestrzeń nowoczesną, przytulną, zindywidualizowaną i… przyjazną edukacji. Przekonaj się!

Plakat dla dzieci – znacznie więcej niż dekoracja

Polski rynek dekoracji wnętrz, w tym artykułów do pokoi dziecięcych, z każdym rokiem staje się coraz bardziej rozbudowany. Na szczęście przybywa nie tylko masowo produkowanych, pstrokatych bibelotów. Mimo trudnej sytuacji gospodarczej, rozwijają się małe marki polskie. Wiele z nich oferuje doskonałej jakości, dopracowane w każdym detalu wyroby o wysokich walorach dekoracyjno-użytkowych. Mowa m.in. o plakatach do pokoi dziecięcych, które stają się dla wnętrza czymś znacznie więcej niż zapychaczem pustego miejsca na ścianie. Nowoczesne postery dziecięce nierzadko powstają we współpracy z artystami, pedagogami i psychologami. Dzięki temu są nie tylko efektowne, ale również wartościowe. Budują przytulną atmosferę, indywidualizują przestrzeń, rozwijają wyobraźnię i wspierają edukację. Stanowią więc doskonałe rozwiązanie do pokoju ucznia. Wybierać można spośród licznych propozycji – gotowych i spersonalizowanych. 

Edukacyjny plakat do dziecięcego pokoju z alfabetem 

Uroczy plakat do dziecięcego pokoju z alfabetem usprawni naukę czytania. Będzie podobać się zarówno małemu mieszkańcowi, jak i jego rodzicom. Ozdobi przestrzeń oraz ułatwi dziecku przyswojenie i zapamiętanie literek. Do tego stanie się inspiracją do rozmaitych zabaw edukacyjnych w rodzinnym gronie. Możecie nazywać wskazane literki, wymyślać wyrazy czy szukać w pokoju przedmiotów zaczynających się na daną literę. Nauka stanie się jeszcze przyjemniejsza i skuteczniejsza, jeśli motyw graficzny będzie zgodny z upodobaniami dziecka. Twoja córeczka kocha tańczyć? Zamów edukacyjny plakat z baletnicą dla dzieci i alfabetem! Do wyboru pozostają rozmaite plakaty – do pokoju dziewczynki i chłopca. 

Plakat dla dzieci z alfabetem projektu Abudzi
Plakat dla dzieci z alfabetem projektu Abudzi pozwoli Twojemu dziecku opanować litery szybko i z przyjemnością

Edukacyjny plakat do dziecięcego pokoju z cyferkami

Podobnie plakat z cyframi i oryginalną grafiką wzbogaci aranżację pokoju Twojego dziecka o gustowną i wartościową dekorację. Przemyślany projekt sprawi, że nauka liczenia do 10 zostanie przez Twoje dziecko opanowana szybciej, niż myślisz. Warto zawiesić niedaleko siebie dwa spójne estetycznie postery: jeden z alfabetem, a drugi z cyferkami. Stworzysz przyjazną przestrzeń – do relaksu, zabawy i edukacji. Poza tym dwa plakaty to więcej zadań do wykonania. 

Plakat dla dzieci z cyframi i motywem lasu
Plakat dla dzieci z cyframi i motywem przewodnim „las”

Edukacyjny plakat dla dzieci – czym kierować się w jego wyborze?

Ważne, żeby plakat podobał się nie tylko Tobie, ale przede wszystkim Twojemu dziecku. Atrakcyjny wizualnie poster, z motywem graficznym zgodnym z zainteresowaniami ucznia, przyciągnie jego uwagę, zwiększając skuteczność nauki liter czy cyfr. Jednocześnie plakat powinien dobrze korespondować z wystrojem pokoju. Inaczej szybko zniknie ze ściany. Warto zdecydować się na stonowany, ponadczasowy projekt. Idealnie, jeśli sprzedający korzysta z własnych grafik, a nie z obrazków kupionych z bazy zdjęć. Jeżeli zależy Ci na dekoracji na lata, zweryfikuj jakość wydruku i papieru, którego używa sprzedający. Rekomendujemy matowy papier powlekany o wysokiej rozdzielczości. Koniecznie dokup dopasowaną do rozmiaru plakatu ramkę, najlepiej bezpieczną (pleksi zamiast szkła). Zabezpieczy ona poster przed uszkodzeniami i umożliwi jego łatwy montaż na ścianie. 

Kosmiczny poster z alfabetem abudzi
Kosmiczny poster z alfabetem doskonale sprawdzi się w pokoju małego astronauty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *